Oprogramowanie CAM SURFCAM
DOKŁADNOŚĆ I KONTROLA NAD OBRABIARKAMI CNC | SURFCAM

Narzędzie jest zaawansowanym programem 3D CAM zawierającym wiele funkcji przy jednoczesnej łatwości użycia. Bezkonkurencyjne doświadczenie zawarte w SURFCAM może pomóc twojemu biznesowi na większą produktywność i większe zyski.

UCZ SIĘ SZYBKO, PRACUJ EFEKTYWNIE, DZIAŁAJ WYDAJNIE

Oprogramowanie SURFCAM łączy łatwość obsługi z bogatymi możliwościami dostosowania do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu nowi użytkownicy szybko uczą się obsługi programu, a doświadczeni pracują w nim bardziej efektywnie. Dzięki temu prostemu, ale także wydajnemu oprogramowaniu, każda firma może urzeczywistnić nawet najbardziej śmiałe wizje produktów.

Frezowanie produktywne

Moduł frezowania pozwala użytkownikowi na korzystanie z różnych rodzajów geometrii. Modele drutowe, bryłowe oraz złożenia są używane nie tylko w obróbce 3-osiowej lecz także ułatwiają generowanie ścieżek narzędzia przy obróce 2,5 i 5-osiowej.

Obróbka 4 i 5-osiowa

Oprogramowanie łączy ze obróbkę 4 i 5-osiową symultaniczną z obróbką frezarską i frezarsko-tokarską. Pozwala zaprojektować wieloosiowe i złożone strategie obróbkowe dla elementów o skomplikowanych kształtach, które wymagają specjalnego oprzyrządowania.

Workflow

W rozpowszechnionych na rynku systemach CAM użytkownik musi samskonfigurować środowisko pracy. Do definiowania pnktu bazowego, półfabrykatu i cech do obróbki stosuje się podstawowe polecenia i funkcje. Od teraz w oprogramowaniu Surfcam proces ten jest w pełni zautomatyzowany.

Menadżer strategii

Automatyzacja w oprogramowaniu Surfcam pozwala skrócić czas przygotowania obróbki do kilku minut. Menadżer strategii jest łatwym, intuicyjnym w użytkowaniu programem, który pozwala zbudować tzw. diagramy przepływu opisujące proces przygotowania obróbki dla wdrażanego detalu. Proces modelowania strategii opiera się na budowaniu schematów blokowych z gotowych elementów.

Toczenie

Moduł obróbki tokarskiej w oprogramowaniu Surfcam wspiera obrabiarki o zróżnicowanej konfiguracji: tokarki 2-osiowe, dwuwrzecionowe, z magazynami rewolwerowymi lub z dodatkowymi osiami C, Y i B. Ponadto moduł obsługuje centra tokarskie i tokarsko-frezarskie. Wspiera obróbkę planowania, wytaczania i wiercenia generując kod dedykowany dla danego sterowania bądź kod z normami ISO.

Frezowanie/toczenie

Zastosowanie konika, podtrzymki, przeciw wrzeciona, podwójnych głowic wraz z możliwością ruchu w osi C, CY oraz w osi B jest podstawową regułą w obróbce na dzisiejszych wielozadaniowych obrabiarkach. Tak uzbrojone maszyny są podatne na wystąpienie kolizji podczas obróbki, której można uniknąć przy użyciu SURFCAM.

Strategia Wave

Najlepsze rozwiązanie dla obróbki ze zwiększonym posuwem i prędkością obrotową narzędzia. Strategia wprowadza nową jakość i zwiększa wydajność obróbki eliminując wady cyklu zgrubnego. Podstawowy cykl frezowania zgrubnego pozwala na generowanie równoległych, spiralnych i koncentrycznych ścieżek narzędzia.

Wire EDM

Surfcam Wire EDM jest wiodącym oprogramowanie specjalizującym się w wycinaniu drutowym. Został opracowany specjalnie na potrzeby branży mechaniki precyzyjnej. Intuicyjne środowisko i zintegrowana baza postprocesorów wspomaga przygotowanie skomplikowanej obróbki na maszyny zwane drutówkami.

Aktualne promocje