Dlaczego firma OMEGA ELEVATOR przestawiła się ze środowiska opracowywania produktów 2D na 3D?

Projektowanie wind z wykorzystaniem narzędzi SOLIDWORKS

Wynieśliśmy projektowanie wind na nowe poziomy dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS. W znaczącym stopniu przekształciliśmy nasze metody pracy w ciągu zaledwie dwóch lat, co bezpośrednio przełożyło się na wyniki. Technologia Dassault Systèmes SOLIDWORKS pomaga nam utrzymać pozycję na rynku, a także daje pewność, że pracujemy we właściwy sposób i oferujemy klientom nowatorskie produkty wysokiej jakości. Przyspieszyliśmy i usprawniliśmy proces projektowania wind, sprawdzania poprawności projektów oraz produkcji –  Javier Azurmendi, dyrektor zarządzający w firmie OMEGA LEVATOR S.A.

Wynieśliśmy projektowanie wind na wyższy poziom

OMEGA ELEVATOR, S.A. to wiodący europejski dostawca wind, który projektuje, wytwarza, montuje, konserwuje i serwisuje hydrauliczne oraz elektryczne windy, a także systemy transportu pionowego. Ta hiszpańska firma z siedzibą w Vitorii od ponad 25 lat produkuje windy do przewozu osób, jak również małych i dużych ładunków, a jej wyroby są używane na kilku kontynentach.

Dzięki nowoczesnemu zakładowi produkcyjnemu i wykształconym, doświadczonym pracownikom firma OMEGA dysponuje szeroką wiedzą techniczną, którą angażuje w opracowywanie urządzeń dźwigowych, w tym wind, platform, schodów ruchomych oraz ramp wjazdowych. Każdy zaprojektowany przez firmę prototyp jest weryfikowany i sprawdzany w jej własnej wieży do testów i prób, a także dopasowywany jest do każdego osobnego przypadku oraz do miejscowych przepisów.

 

 

Do roku 2012 firma OMEGA korzystała z narzędzi 2D w całym procesie opracowywania i produkcji — od koncepcji projektowej aż po produkcję. Jednak aby konsekwentnie maksymalizować swoją wydajność i aby produkować 4000 kompletnych wind rocznie, producent ten postanowił przestawić się na technologię 3D, co pozwoliło mu przyspieszyć i usprawnić projektowanie, sprawdzanie  poprawności projektów oraz produkcję, jak mówi dyrektor zarządzający Javier Azurmendi.

„W znaczącym stopniu przekształciliśmy nasze metody pracy w ciągu zaledwie dwóch lat, co bezpośrednio przełożyło się na wyniki. Technologia Dassault Systèmes SOLIDWORKS pomaga nam utrzymać pozycję na rynku, a także daje pewność, że pracujemy we właściwy sposób i oferujemy klientom nowatorskie produkty wysokiej jakości” – dodaje Javier.

Wybraliśmy platformę SOLIDWORKS

Po przeprowadzeniu oceny pakietów projektowych 3D firma OMEGA postawiła w całości na rozwiązania SOLIDWORKS , wdrażając oprogramowanie SOLIDWORKS do projektowania, SOLIDWORKS Simulation do analiz, SOLIDWORKS PDM Professional do zarządzania danymi produktów oraz SOLIDWORKS Composer do komunikacji technicznej.

Firma wybrała rozwiązania SOLIDWORKS ze względu na łatwość użycia, możliwości i wszechstronność. „Kiedyś projektowanie było elementem procesu produkcji, jednak obecnie projekty są sprawdzane pod względem poprawności i poddawane symulacjom w środowisku SOLIDWORKS, dzięki czemu możemy z wyprzedzeniem zapobiegać wszelkim incydentom” — mówi Azurmendi.

Firma OMEGA wykorzystuje również oprogramowanie do komunikacji technicznej SOLIDWORKS Composer, aby móc ponownie używać danych projektów 3D w celu szybkiego tworzenia lub aktualizowania rysunków technicznych i powiązanej dokumentacji produktów.

zmiana oprogramowania 2d na oprogramowanie 3d aby projektować lepsze windy

Skróciliśmy etapy projektowania, szybciej wprowadzamy nowe produkty na rynek

Dzięki wdrożeniu platformy SOLIDWORKS do opracowywania 3D firma OMEGA może w większym stopniu wykorzystywać swoje dane projektowe, co przyspiesza procesy i skutkuje skróceniem cykli projektowania o 30–40 procent oraz znacznym skróceniem czasu wprowadzania produktów na rynek.

„Teraz możemy wprowadzić produkt na rynek w ciągu tygodnia. Wcześniej było to nie do pomyślenia” — mówi Azurmendi.

Kolejna zauważalna poprawa związana z systemem SOLIDWORKS PDM dotyczy możliwości monitorowania. System zapewnia szczegółowe informacje na temat określonych komponentów użytych w konkretnym projekcie, w momencie kiedy został sprzedany. Łatwe wyszukiwanie danych projektowych i szybkie uzyskiwanie do nich dostępu sprzyja ponownemu wykorzystaniu projektów w większym stopniu.

„Przedtem przy wyszukiwaniu trzeba było przejrzeć wiele planów, a teraz jest to tak proste jak wyszukiwanie w przeglądarce internetowej” — zauważa Azurmendi. „Program wszystko ułatwia i przyspiesza — wystarczy kilka minut, aby znaleźć dane, których potrzebujemy”.

Zredukowaliśmy koszty prac działu rozwoju i innowacji

Przejście na rozwiązania do opracowywania produktów SOLIDWORKS ma również pozytywny wpływ na zyski OMEGA. Firma podkreśla, że jej koszty opracowywania spadły o mniej więcej 30 procent, co w dużym stopniu wynika z oszczędności czasu. Możliwość ponownego wykorzystania wspólnych elementów w wielu projektach — z których wiele korzysta z tych samych komponentów, mniej więcej w 70 procentach — przekłada się na lepsze wykorzystanie zasobów i większą wydajność.

Omega Elevator SA - producent wind

Zwiększyliśmy opłacalność prototypów

Szybkość reagowania oraz wydajność narzędzi SOLIDWORKS do projektowania i symulacji pozwoliły firmie OMEGA obciąć koszty prototypowania o mniej więcej 50–60 procent. Przed wdrożeniem rozwiązań SOLIDWORKS większość prototypów wytwarzanych w firmie Omega była wyrzucana, jeśli nie były to prototypy wysokiej jakości i nie sprawdzały się, co oznaczało marnowanie czasu i pieniędzy.

Teraz prototypy są bardziej opłacalne, ponieważ firma OMEGA wykorzystuje oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation do weryfikowania projektów. Poprzez analizowanie i optymalizowanie wydajności projektów z wykorzystaniem oprogramowania SOLIDWORKS Simulation firma OMEGA zyskuje większą pewność, że to, co kiedyś byłoby tylko prototypem, teraz może również niezawodnie funkcjonować jako wysokiej jakości system dźwigowy.

Zwiększyliśmy dokładność i zredukowaliśmy błędy do minimum

Ponieważ system SOLIDWORKS PDM zawiera narzędzia ścisłej kontroli poprawek i obsługuje zautomatyzowane toki pracy, firma OMEGA nie tylko zyskuje na większej wydajności i obniżonych kosztach, ale także osiąga większą dokładność projektów. Ten producent wind praktycznie wyeliminował błędy związane z używaniem niewłaściwych wersji oraz ogólnie ograniczył liczbę błędów projektowych — szacunkowo o 20 procent.

„Technologia Dassault Systèmes SOLIDWORKS pomaga nam utrzymać pozycję na rynku, a także daje pewność, że pracujemy we właściwy sposób i oferujemy klientom nowatorskie produkty o wysokiej jakości”. – podsumowuje dyrektor zarządzający Javier Azurmendi


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza:

captcha


Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na otrzymanie od DPS Software Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w formularzu (zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. Nr 133 poz. 883).
*pola wymagane