Clearstream Environmental Inc. – projektujemy i badamy zbiorniki, wymienniki, pompy oraz całe systemy uzdatniania wody

SOLIDWORKS Success Storny - Case Study ClearStream

Firma Clearstream Environmental Inc., weszła na rynek uzdatniania wody w 2002 roku przyjmując zasadę innowacyjności, przekuwanie pomysłów i koncepcji w nowe ulepszone produkty, zdecydowała się na korzystanie z technologii projektowania 3D CAD oraz narzędzi symulacyjnych CAE.  „Podczas gdy wiele firm uzdatniania wody używa narzędzi 2D, podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu technologii 3D w projektowaniu i symulacji od samego początku”, wyjaśnia dyrektor ds. rozwiązań inżynieryjnych Dustin Birch. „Poprzez szczegółowe informacje dotyczące projektowania i analizy inżynierskiej jesteśmy w stanie konsekwentnie tworzyć innowacyjne, bardziej wydajne urządzenia, szybciej niż nasi konkurenci.”

Projektowanie w SOLIDWORKS oraz analizy w SIMULATION

Koncern Clearstream zainwestował w produkty do projektowania SOLIDWORKS Proffessional, moduł do projektowania oraz symulacji SOLIDWORKS Premium oraz dodatek Flow Simulation z narzędziami do analizy przepływu. Clearstream docenił przyjazny interfejs oprogramowania i możliwości zintegrowanych narzędzi do projektowania oraz symulacji.

Narzędzia CAD CAE pozwoliły firmie Clearstream nie tylko osiągnąć cele i rozwinąć swoją działalność, ale także udoskonalić dotychczasowe standardowe rozwiązania. Korzystając z oprogramowania do symulacji przepływu inżynier Travis Kenworthy pokazał, jak historyczne rozwiązania technologiczne w urządzeniach sedymentacji wody były nieefektywne.

Wykorzystanie symulacji przepływu w projektowaniu zbiorników

„Standardowy projekt opiera się na wadliwych równaniach”, zauważa Kenworthy. „Korzystając z oprogramowania do symulacji przepływu Flow SOLIDWORKS byliśmy w stanie zakwestionować niektóre podstawowe zasady dotyczące projektowania systemów sedymentacji i znacznie zwiększyć wydajność oraz poprawić efektywność separacji woda/osad o 25%.

Zamiast zakładać, że powszechna, akceptowana praktyka reprezentuje najlepsze podejście, byliśmy w stanie przeprowadzić szczegółową symulację, aby pokazać, jak ten proces naprawdę działa. Możliwości symulacyjne zapewniają ogromne korzyści, zapewniają lepsze zrozumienie fizyki i dają nam prawdziwą przewagę konkurencyjną” dodaje Kenworthy.

Automatyzacja czynności i wykorzystanie konfiguracji

Oprogramowanie SOLIDWORKS pomogło firmie Clearstream szybciej realizować nowe projekty jak i rozwijać dotychczasowe rozwiązania. Użycie narzędzi konfiguracji pozwoliło skrócić czas od przyjęcia wniosku projektowego do produkcji  z 1,5 dnia do kilku godzin. Clearstream dostarcza zatem swoje produkty średnio o 4-8 tygodni szybciej od konkurencji. Zapewnia im to pełna automatyzacja rozwiązań jakie proponuje SOLIDWORKS.

Projektowanie SOLIDWORKS 2017 Professional Standard

Wizualizacja zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży

Od momentu powstania, firma Clearstream nieustannie odnotowuje wzrost przychodów i jest ważnym graczem w przemyśle instalacji wodnych. „Nasz sukces wynika z ciężkiej pracy projektantów i inżynierów Clearstream – mówi Travis Kenworthy i jednoczneśnie dodaje, że program SOLIDWORKS, jego możliwości symulacyjne i wizualizacja 3D ma znaczący udział w wynikach firmy”.

„Zdolność do tworzenia atrakcyjnych fotorealistycznych obrazów i animacji 3D naszych systemów daje nam prawdziwą przewagę,” mówi Birch. „Używamy wizualizacji projektów w naszej dokumentacji, materiałach marketingowych i instrukcjach technicznych, ale przede wszystkim w prezentacjach handlowych. Gdy potencjalny klient widzi nasze wizualizacje wykonane w SOLIDWORKS, szansa sprzedaży produktów wynosi gdzieś pomiędzy 90 a 100%”.


Zainteresował Cię przedstawiony temat i masz dodatkowe pytania?  Chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję DEMO?  A może jesteś zainteresowany prezentacją naszych rozwiązań?  Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza:

captcha


Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na otrzymanie od DPS Software Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w formularzu (zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. Nr 133 poz. 883).
*pola wymagane